Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Přípravky na opalování

Jak vybrat přípravek na opalování?

Slunce je zdrojem života, nesmíte však zapomínat na to, že sluneční paprsky mohou Vaší pokožce také uškodit. Proto by se měla ochrana před slunečním zářením stát samozřejmostí. Základním pravidlem pro bezpečné opalování je, na základě určení Vašeho fototypu, vybrat odpovídající přípravek na opalování. 

Rychlé odkazy:
Mléka na opalování
Oleje na opalování
Krémy na opalování
Dětské krémy na opalování
Spreje na opalování

Odkazy na osvědčené výrobce: Altemed, Vichy, Eucerin

 

Je lepší krém, mléko, olej či sprej?

Neexistuje jednoznačná odpověď. Rozdíl je pouze ve způsobu nanášení přípravku a každému může vyhovovat přípravek na opalování jiné substance.

 

Co je to ochranný sluneční faktor (SPF) a jak zvolit nejvhodnější?

Ochranný faktor prodlužuje dobu, po které pokožka přirozeně zčervená vlivem slunečního záření. Pokud dojde ke spálení pokožky bez použití opalovacího krému po 10 minutách, se SPF 10 se spálí po 100 minutách. Jelikož ale může být pokožka, vlivem slunečního záření, poškozena ještě před tím, než viditelně zčervená, měla by se tato doba využívat přibližně na 60 %.

 

Jak určit fototyp pokožky?

Na celém světě je rozlišováno 6 typů pokožky, v Evropě se vyskytují však pouze 4. Hlavním faktorem, který ovlivňuje zařazení do určitého typu je reakce pokožky na sluneční paprsky. Obecně však platí, čím jsou Vaše pokožka, vlasy a oči světlejší, tím nižší jste fototyp.

 

Jak správně používat přípravky na opalování?

První aplikaci přípravku na opalování proveďte ještě před odchodem na sluníčko. Vždy dbejte na pravidelnou obnovu ochranné vrstvy krému, a to minimálně po každém koupání. Na obličej je vhodné použít speciální přípravek, k tomu určený.

 

10 rad, jak se bránit před škodlivými paprsky:

Správným používáním přípravků na opalování se lze vyhnout nebezpečnému spálení a předejít tak možnému vzniku kožních nádorů.

 

Vybrat Přípravek na opalování

 

Porovnat přípravky na opalování